Sen Artık Sen değilsin Çünkü Sen Bir Şoförsün

Bir reklam filmi vardı. Artık sen sen değilsin derdi. Araç koltuğuna oturduğunuz anda artık siz siz olamamak zorundasınız. Ne mi olmak zorundasınız

  • Sinir sistemlerinizi aldırmalısınız. Artık hayata ve sorunlara karşı nötr duygular beslemelisiniz. Haksızlığa karşı kızmamalı sadece önceden tedbirinizi almış olmalısınız.
  • İleri düzeyde Alzheimer olmalısınız. Evin kirasından çocukların servis parasından tutan da kredi kartına kadar hayatınızda sizi gerebilecek ne varsa unutmalısınız. (Evlenme Yıl Dönümüz Hariç). Mekanik olarak bildiğimiz araçlar aslında şoförün beynini okumaktadır. Sizin aklınızdaki sorunlar ve psikolojik durumlarınız gaz pedalına fiziksel tepki, risklere karşı göz kararması olarak yansır.
  • İleri düzeyde Şizofren olmalısınız. Frene bastığınız anda tam arkanızda size çarpacak araç var mı bir daha kontrol etmelisiniz. Arkadan sizi yakın mesafeden takip eden biri olabilir. Şerit değiştirirken bir daha bakın. Tam yanınızda kara noktaya gizlenmiş sizi öldürmek isteyen sinsi bir düşmanınız olabilir. Arkadaki araç size çarpıp öldürmek üzere takipte, sağda ve soldaki araçlar hayatınıza kast için gizlenmiş bekliyor olabilir
  • Bütün Neşenizi Dışarda Bırakmalısınız. Sizi mutlu eden sevince boğan ne varsa unutun. Sizin yüksek neşeniz gaz pedalına basınç olarak yansır. Nötr olun ve yola bakın.

Artık direksiyondasınız ve siz artık siz değilsiniz, siz bir şoförsünüz. Sadece yola odaklanın ve bira daha dikkatli olun.

Burada anlatılanlar sadece özet. Daha detaylar için kendinize özel bir direksiyon dersi almalısınız.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.